Jdi na obsah Jdi na menu

Ministryně Marksová a poslanec Velebný zahájí činnost Charity svatého Martina v Malé Morávce

8. 2. 2016

Činnost nové Charity svatého Martina v Malé Morávce na Rýmařovsku ve čtvrtek 11. února 2016 slavnostně zahájí ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný.

Na Rýmařovsku se v současné době katolická charita vůbec nenachází. Nejbližší charity sídlí v Krnově a Odrách. Římskokatolická farnost v Malé Morávce se proto rozhodla založit novou sociální organizaci, které dala název Charita svatého Martina. Ta potřebným lidem nabídne pečovatelskou službu, půjčovnu kompenzačních pomůcek, dluhové a kariérní poradenství a další sociální služby.

„V současné době vzniká určitá skupina „podnikatelů“, kteří se této problematice věnují, ale bohužel jde pouze o „podnikatelský zájem“, který se věnuje sice člověku, ale bez dostatečného zájmu o něj jako osoby. A my bychom chtěli, aby tito lidé, kteří jsou odkázání na pomoc, měli možnost dostat péči nejen důstojnou, ale i laskavou podle křesťanských zásad. Ne jako výdělečný podnik, ale skutečnou službu bližnímu,“ přiblížil záměr charitativní organizace farář z Malé Morávky Marek Žukowski.

Slavnostní zahájení činnosti Charity svatého Martina proběhne ve čtvrtek 11. února 2016 od 17 hodin. V kostele Nejsvětější Trojice v Malé Morávce duchovní správce Marek Žukowski bude sloužit mši svatou za novou charitu, pracovníky a klienty. Program se poté přesune do místní tělocvičny u základní školy, kde širokou veřejnost od 18.30 hodin čeká kulturní program, slavnostní proslovy a občerstvení.

Významné události se zúčastní ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný, který nad večerní akcí udělil záštitu. „Jsem velmi rád za pozvání, ale také i za to, že jsem projekt mohl podpořit a zaštítit. Vážím si práce všech v sociálních organizacích, kteří se věnují našim občanům. Je to velmi důležité pro ty, kteří to potřebují. Nejen na  Rýmařovsku je charita opravdu velmi potřebná,“ v závěru doplnil poslanec Ladislav Velebný. Mediálním partnerem organizace a celé akce je Studio STA – multimediální agentura o.p.s.