Jdi na obsah Jdi na menu

Asistent poslance Radek Vráblík přijal v Poslanecké sněmovně delegaci dětí z Bruntálska

10. 11. 2015

Do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR zavítaly děti z měst a obcí a farností na Bruntálsku, kde je za poslance Ladislava Velebného přivítal jeho asistent Radek Vráblík. V Praze proběhlo také společné setkání s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou.

 

Děti z měst a obcí a především farností z Bruntálska pod vedením faráře z Malé Morávky Marka Žukowského zavítaly v období podzimních prázdnin na několikadenní návštěvu Prahy. Do hlavního města delegace dětí přicestovala už o státním svátku 28. října 2015. Po příjezdu je čekala procházka historickým centrem Prahy, návštěva Pražského hradu s vojenskou přehlídkou a také prohlídka Národního památníku na Vítkově. V průběhu podvečera se jim věnoval asistent poslance Parlamentu ČR Ladislava Velebného Radek Vráblík.

 

Delegace dětí byla ubytována v Arcidiecézním centru mládeže Nazaret v Kunraticích. Večer patřil především seznamovacím hrám, aby se všech 29 účastníků dobře poznalo. „Na druhý den hned ráno jsme pak vyrazili na Vyšehrad, kde byl pro děti připravený program Za kněžnou Libuší. Děti se tak seznámily s historií a pověstmi tohoto místa. Po skončení programu jsme navštívili Vyšehradský hřbitov - nejvýznamnějších českých osobností. Pak už nás čekala procházka po nábřeží Vltavy s krmením labutí. Cestou jsme navštívili kostel Pražského Jezulátka,“ popsal výlet farář Marek Žukowski.

 

Ve čtvrtek odpoledne děti čekala oficiální návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Tam je přivítal asistent poslance Radek Vráblík, seznámil je s chodem a bezpečností v budově a doprovodil k místopředsedovi Janu Bartoškovi. Delegace si taktéž prohlédla jednací sál, prostory, kde úřadují poslanci a jejich asistenti a další části poslanecké sněmovny. Děti poté čekala podvečerní komentovaná prohlídka historické části Prahy a na Václavském náměstí se setkaly s ministryní práce a sociálních věci Michaelou Marksovou.

 

„Je velmi důležité, aby děti pronikly do politického dění v naší republice a seznámily se s chodem sněmovny. Především děti budou pak v budoucnu tvořit naší zemi. Zároveň bylo vidět, že se jim návštěva velmi líbila a všichni byli spokojení z prohlídky komplexu budov,“ pokračoval asistent poslance radek Vráblík.

 

Páteční program nabídl všem účastníkům prohlídku Arcibiskupského paláce. V závěru prohlídky si na všechny udělal čas a přišel pozdravit také kardinál Dominik Duka. Nechyběla ani podívaná na slavnostní střídání Hradní stráže. „Po jejím zhlédnutí jsme se vydali do katedrály, kterou jsme měli možnost si celou prohlédnout. Krásné výhledy na Prahu se nám pak naskytly na procházce na Petřín.

 

Z Petřína jsme pak už spěchali na letiště, kde nás čekala velmi zajímavá exkurze. Mohli jsme sledovat odbavení Boeingu 747, jeho přesun i samotný odlet. Také jsme asi čtvrt hodiny sledovali odlety a přílety dalších letadel. Poté už jsme spěchali k hasičům s nejmodernější technikou v celé ČR a na závěr exkurze jsme nakoukli do hangáru, kde technici opravovali několik letadel,“ přiblížil další části programu Marek Žukowski.

 

Sobotní dopoledne patřilo Království železnic. Děti dostaly pracovní listy a na tomto největším modelovém kolejišti ve střední Evropě hledaly odpovědi na všelijaké otázky. Po třech hodinách mezi vláčky je už čekala cesta zpět do Kunratic. Nakonec na hlavním nádraží děti měly ještě chvilku na koupení dárků svým nejbližším. „Pak už jsme vyrazili zpět domů. Děkujeme všem, kteří tento výlet podpořili, ať už finančně anebo modlitbou nebo také zapojením se do programu,“ uzavřel farář z Malé Morávky Marek Žukowski.