Jdi na obsah Jdi na menu

Delegace z Bruntálska se vydala do Evropského parlamentu

Do Evropského parlamentu ve Štrasburku vyjela delegace především sociálně-demokratických žen z bruntálského regionu. Studijní pobyt, který proběhl na pozvání europoslance Jana Kellera, se uskutečnil od úterý 6. do čtvrtka 8. října 2015.

 

Z Ostravy a Olomouce v úterý 6. října 2015 ráno vycestovaly převážně sociálně-demokratické ženy z Moravskoslezského kraje, také z bruntálského regionu. Události se například zúčastnila manželka poslance Parlamentu ČR Ladislava Velebného Marie Velebná, starostka Václavova u Bruntálu Jarmila Pavlíková. Ženy doprovázeli i asistenti poslance Radek Vráblík a Aleš Šupina.

 

Delegace večer přijela do francouzské vesnice Ribeauvillé na Alsaské vinné stezce, kde degustovala vína ve sklípku a nakonec se zde i ubytovala. Na druhý den, ve středu 8. října 2015, čekala české hosty ve Francii návštěva Evropského parlamentu, kde diskutovali s europoslancem zvoleným za ČSSD Janem Kellerem a dozvěděli se zajímavosti o historii EU.

 

Nechybělo ani společné fotografování a sledování plenárního zasedání Evropského parlamentu. Delegace také čekala podvečerní projížďka lodí, prohlídka centra Štrasburku a slavnostní večeře za účasti profesora Jana Kellera. Třetí den po cestě zpátky do České republiky všichni obdivovali městečko Meersburg u Bodamského jezera v Německu.