Jdi na obsah Jdi na menu

Hejtman M. Novák a krajský zastupitel J. Kala na slavnostním otevření bydlení pro lidi s hendikepem

26. 5. 2016

Projekt transformace zámku Jindřichov ve Slezsku je u konce. Lidé s hendikepem se přestěhovali do nového bydlení v Rýmařově, ve Vrbně pod Pradědem a v Osoblaze. Projekt za zhruba 58 milionů byl financován z evropských peněz, kraj se podílel zhruba 5 miliony korun.

Díky realizaci projektu se 15 klientů nastěhovalo do rekonstruovaného domku v Rýmařově, 18 do novostavby ve Vrbně pod Pradědem a 12 do nového domku v Osoblaze. V domácnostech mají k dispozici jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje, kuchyně s obývacím pokojem, relaxační místnosti, prostory pro rehabilitaci a sociální zázemí. Bydlení jim poskytuje soukromí i potřebnou podpůrnou péči personálu. Realizace dvou staveb a rekonstrukce budovy bývalé mateřské školy odstartovala zhruba před dvěma lety.

„Po opuštění nevhodných objektů v Hošťálkovech, Opavě a Nové Horce se nám podařilo ukončit další projekt transformace pobytových služeb. Všichni klienti, kteří původně bydleli v zámku v Jindřichově ve Slezsku, se po dobu realizace projektu přestěhovalo do náhradního bydlení. Teď už bydlí v nových službách, získali více soukromí a důstojnější podmínky pro život srovnatelný s životním stylem svých vrstevníků bez hendikepu,“ sdělil hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Významné akce slavnostního otevření se zúčastnil také zastupitel Moravskoslezského kraje Jaroslav Kala.

 

Zdroj: MSK