Jdi na obsah Jdi na menu

Ministryně Michaela Marksová a poslanec Ladislav Velebný navštívili sociální organizace a jednali na Úřadu práce v Bruntále

23. 7. 2015

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová do bruntálského regionu zavítala už podruhé. Tentokrát se tak stalo v pondělí 29. června 2015. V doprovodu její tajemnice Marie Richterové a poslance Parlamentu ČR Ladislava Velebného si na počátku dne prohlédli střediska Hotelového a lyžařského komplexu Avalanche v Dolní Moravici na Rýmařovsku.

Ministerská delegace před 9. hodinou zavítala na Městský úřad v Bruntále, kde jednala s vedením města a poskytovateli sociálních služeb. Jednání se zúčastnil také vládní zmocněnec pro Moravskoslezský a Ústecký kraj Jiří Cienciala.

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová dále pak zavítala do bruntálských středisek Slezské diakonie. Navštívila azylový dům Chana, azylový dům pro muže Bethel a zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Timotei. Další jednání následovalo na Úřadě práce v Bruntále, kde delegaci přijal ředitel Milan Horna.

Cesta ministerské delegace pokračovala do Moravskoslezského Kočova, kde se setkala s vedením obce, navštívila tamní mateřskou školu a seznámila se s agroturistikou.

Paní ministryně v podvečer zavítala také do města Krnova, kde si prohlédla Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Maják a Labyrint Armády spásy v Krnově. Dále pak navštívila jednu krnovskou rodinu, kde tématem jednání byla sociální asistence. Závěrem návštěvy města byla prohlídka krnovské synagogy. Na druhý den, v úterý 30. června 2015, delegace ještě zavítala na Obecní úřad v Dolní Moravici a do tamní mateřské a základní školy.