Jdi na obsah Jdi na menu

Ministryně Michaela Marksová slavnostně zahájila činnost Charity svatého Martina v Malé Morávce

12. 2. 2016

V Malé Morávce na Rýmařovsku ve čtvrtek 11. února 2016 byla slavnostně zahájena činnost zcela nově vzniklé Charity svatého Martina, která potřebným lidem nabídne pečovatelskou službu, půjčovnu kompenzačních pomůcek, dluhové a kariérní poradenství a další sociální služby. Významná akce začala v místním kostele Nejsvětější Trojice od 17 hodin mši svatou, kterou sloužil prezident Diecézní charity ostravsko-opavské Jan Larisch a duchovní správce z Malé Morávky Marek Žukowski za novou charitu, pracovníky a klienty.

Od 18.30 hodin akce pak pokračovala v tělocvičně základní školy, kde vystoupily místní děti a nechyběly ani proslovy významných hostů. Slavnostního večera se například zúčastnila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ředitel Diecézní charity ostravsko-opavské Lukáš Curylo, asistenti poslance Parlamentu ČR Ladislava Velebného Aleš Šupina a Radek Vráblík, moravskoslezský zastupitel Jaroslav Kala, další osobnosti sociální demokracie a zástupci měst a obcí bruntálského regionu. „Jsme sociální organizace, která pomáhá, a také lidem dáváme materiální pomoc a dotyk lidského srdce. Pomáhejme člověku žít důstojný lidský život,“ doplnil ve svém proslovu ředitel Lukáš Curylo.

Významnou událost zaštítil a podpořil poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný. „Jsem velmi rád za to, že jsem projekt mohl podpořit a zaštítit. Vážím si práce všech v sociálních organizacích, kteří se věnují našim občanům. Je to velmi důležité pro ty, kteří to potřebují. Nejen na  Rýmařovsku je charita opravdu velmi potřebná,“ v závěru doplnil poslanec Ladislav Velebný. Mediálním partnerem organizace a celé akce je Studio STA – multimediální agentura o.p.s.