Jdi na obsah Jdi na menu

Náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký jednal o dopravní infrastruktuře v západní části kraje

9. 3. 2015

I přes nepříznivé klimatické podmínky si delegace prohlédla staveniště stavby silnice I/11 Mokré Lazce, v Hrabyni se setkala s tamní starostkou Zdeňkou Jordánovou a jednala o přilehlé infrastruktuře. Nechyběly ani informace o historii obce spojenou se světovými válkami.

Po dopoledním programu se náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký přesunul do statutárního města Opavy, kde s primátorem Martinem Vítečkem a jeho náměstkem Josefem Stiborským jednal o problematice severního obchvatu. Pracovní cesta delegace pak pokračovala do Krnova, kde s vedením města – starostkou Janou Koukolovou Petrovou a místostarosty Michalem Brunclíkem a Janem Krkoškou hovořila na téma krnovského obchvatu a železničního spojení Krnov – Jeseník.

Významní hosté svou návštěvu ukončili ve městě Bruntál, kde jednali o tamním obchvatu se starostou Petrem Rysem a místostarosty Vladimírem Jedličkou a Liborem Unverdorbenem.

Náměstka ministra dopravy Kamila Rudoleckého po celou dobu jeho návštěvy doprovázel poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Daniel Havlík, předseda Výboru pro dopravu Zastupitelstva Moravskoslezského kraje Jaroslav Kala, tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 – I/57 Martin Dostál, předseda dopravní sekce ze Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje Miroslav Bezděk, ředitel ostravské správy Ředitelství silnic a dálnic ČR Tomáš Opěla a jeho náměstek Lubomír Hýbl.