Jdi na obsah Jdi na menu

Poslanec Ladislav Velebný: 17. listopadu si připomínáme svobodu, solidaritu a demokracii

17. 11. 2015

V úterý 17. listopadu 2015 si připomínáme šestadvacáté výročí od sametové revoluce v roce 1989. Na mnohých místech si většina z nás také připomíná přelomové události položením věnců a zapálením svíček. Sociální demokracie v tomto čase vzpomíná na obnovení své činnosti v roce 1989, které nastalo 19. listopadu.

„Tento významný den je pro nás vykřičníkem, kdy jsme si v minulosti vybojovali svobodu, solidaritu, demokracii, dodržování lidských práv a respektování všech základních hodnot naší společnosti. Tímto dnem před 26 lety jsme zničili fašismus, komunismus a všelijaké diktátorské období. Proto nezapomínejme, že jsme v ten den vstoupili do nové a svobodné éry našeho společného života,“ dodal poslanec Ladislav Velebný.

„Mysleme na to a važme si, že máme svobodu slova a písma, že můžeme svobodně žít v demokratické zemi. Braňme se všem rysům nedemokratických jednání a nebezpečných faktorů, které ohrožují náš lidský život. V dnešní době, kdy bojujeme s fanatiky, extrémisty a především i teroristy z Islámského státu, musíme držet pohromadě, být jednotní a dodržovat si mezi sebou lásku, úctu, respekt a vzájemné porozumění. Tak zachováme nejvyšší úroveň dodržování lidských práv v naší společnosti,“ pokračoval poslanec Velebný.

„Přeji si, abychom měli i nadále svobodný, demokratický a bezpečný stát, jak deklarujeme i v našem volebním programu sociální demokracie. To jsou body, které musíme dodržovat a snažit se je plnohodnotně a po celou dobu života naplňovat. Bez toho bychom pak popřeli to, k čemu jsme došli před šestadvaceti lety o 17. listopadu,“ uzavřel poslanec Ladislav Velebný.