Jdi na obsah Jdi na menu

Poslanec Ladislav Velebný a hejtman Miroslav Novák doprovázeli po regionu jízdu historických vozidel

Společenský život na Bruntálsku v sobotu 12. a v neděli 13. září 2015 zpestřila velkolepá akce Trofeo Niké Jeseníky 2015. Po regionu tak vyjely prvorepublikové historické automobily. Po celou dobu účastníky doprovázel poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný a hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

 

V sobotu 12. září 2015 poslanec Ladislav Velebný pozdravil soutěžící na počátku akce u Horského hotelu Kopřivná v Malé Morávce, jeho asistenti se podívali i do Sklárny Jakub v místní části Mnichov ve Vrbně pod Pradědem. Poslanec Velebný pak v Hotelovém komplexu Avalanche v Dolní Moravici přivítal hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka, kteří společně odstartovali další část programu historické jízdy veteránů. Při zdravicích vystoupily také bruntálské gymnastky.

 

V neděli 13. září 2015 se poslanec Ladislav Velebný a hejtman Miroslav Novák setkali v Horských lázních v Karlově Studánce, kde lázeňskou oblast opět po roce zdobila prvorepubliková auta. Cesta pak pokračovala na Krnovské hudební slavnosti, kde proběhlo slavnostní vyhlášení nejlepších soutěžících a jejich historických miláčků.

 

„Jsem velmi rád, že vznikla taková velká akce, která má nejenom oblibu u zdejších občanů, ale dokáže i podpořit rozvoj cestovního ruchu a veřejnosti ukazuje různé turistické destinace v našem krásném regionu. Akci určitě budeme i příští rok podporovat,“ v závěru doplnil poslanec Ladislav Velebný, který společně s moravskoslezským hejtmanem celou dvoudenní společenskou událost zaštítil.