Jdi na obsah Jdi na menu

Poslanec Ladislav Velebný a moravskoslezský zastupitel Jaroslav Kala se zúčastnili otevření výjezdového centra

15. 3. 2016

Ve Městě Albrechticích za poslední období vzniklo zcela nové integrované výjezdové centrum hasičů a záchranné služby. Slavnostního otevření střediska za necelých 28 milionů korun se zúčastnil poslanec Ladislav Velebný a moravskoslezský zastupitel Jaroslav Kala.

Poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný a moravskoslezský zastupitel Jaroslav Kala se zúčastnili slavnostního otevření nového a moderního Integrovaného výjezdového centra pro dobrovolné hasiče a záchrannou službu ve Městě Albrechticích. Stalo se tak v úterý 15. března 2016 v 11.00 hodin. „V našem kraji jsme odvedli další kus práce. Je důležité poděkovat našim zástupcům Moravskoslezského kraje, jak vedení, tak i krajským zastupitelům, úředníkům a zástupcům regionální rady. Jsem velmi rád, že ve Městě Albrechticích je vybudované profesionální a moderní výjezdové centrum pro hasiče a záchrannou službu,“ řekl poslanec Ladislav Velebný.

Ve Městě Albrechticích jde o novostavbu pro dobrovolné hasiče a zdravotnické záchranáře, kteří se přestěhovali z nevyhovujících a zastaralých prostor do moderní novostavby. Práce na stavbě Integrovaného výjezdového centra odstartovaly v únoru loňského roku. Stavba si vyžádala necelých 28 milionů korun, téměř 24 milionů se podařilo získat z evropských peněz, zbytek doplatil kraj ze svého rozpočtu. „Je to další důležitá stavba v našem bruntálském regionu. Hasiči i záchranáři tak budou mít příjemné zázemí, ze kterého vyjíždí k záchraně našich spoluobčanů a jejich majetků a často při tom nasazují své životy. Je to další pozitivní krok vpřed při budování výjezdových center v našem regionu,“ dodal Velebný.

Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Města Albrechtic dosud sídlila v budově hasičské zbrojnice z roku 1974, pracovníci Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje obývali provizorní prostory, sloužící původně jako kanceláře. Nyní už se dobrovolní hasiči i zdravotničtí záchranáři v nové dvoupodlažní budově zabydleli. Jednotka sboru dobrovolných hasičů má k dispozici prostorné garáže s myčkou pro čtyři hasičské vozy, v oddělené části budovy je další garáž pro vozidla záchranářů. Obě složky integrovaného záchranného systému mají odpovídající komfortní zázemí potřebné pro svou práci.