Jdi na obsah Jdi na menu

Poslanec Ladislav Velebný diskutoval s žáky osmého a devátého ročníku

29. 6. 2016

Poslanec Ladislav Velebný řešil s žáky osmého a devátého ročníku na Základní škole v Horním Benešově otázky týkající se uprchlické krize, situaci ve Velké Británii anebo jejich budoucí středoškolské vzdělávání.

 

Žáci osmého a devátého ročníku na Základní škole a Mateřské škole v Horním Benešově na Bruntálsku měli v pondělí 27. června 2016 vyučovací hodinu o trochu pestřejší. Navštívil je poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný. Vyučovací hodinu vedl jeho asistent Radek Vráblík, který diskuzi zaměřil na otázky, odpovědi a neformální debatování o práci poslance, státních institucích, ale i o osobnostech v politice. Žáci se poslance nezapomněli zeptat na jeho názor na uprchlickou krizi, situaci ve Velké Británii, řešili školský zákon, změny ve školství a každý z žáků prozradil, na jakou střední školu byl přijat anebo se chystá ještě hlásit.

„Jsem velmi rád, že jsem mohl zavítat za nejstaršími žáky Základní školy v Horním Benešově a předat jim informace z mé poslanecké práce. Je důležité dnešním mladým lidem předávat aktuální informace, životní zkušenosti a odpovídat jim na otázky. Často ke svým životním krokům nejsou stoprocentně rozhodnuti a my jim k rozhodnutí, například k budoucími středoškolskému vzdělávání anebo povolání, pomoci,“ komentoval diskuzi poslanec Ladislav Velebný.

Setkání s žáky osmého a devátého ročníku se zároveň zúčastnil také ředitel školy Zdeněk Žanda, zástupkyně ředitele Eva Krsková, speciální pedagog Martin Polok a asistent poslance Aleš Šupina.

 

Více zde: http://www.velebny.eu/products/poslanec-ladislav-velebny-diskutoval-s-zaky-osmeho-a-devateho-rocniku/

 

Náhledy fotografií ze složky Diskuze s žáky ZŠ Horní Benešov