Jdi na obsah Jdi na menu

Sociální demokraté na Bruntálsku si připomněli 70. výročí osvobození Československa

11. 5. 2015

Bruntálsko – Sedmdesáté výročí osvobození Československa a konce druhé světové války si na různých místech regionu také připomněli sociální demokraté na Bruntálsku.

 

Členové a příznivci Místních organizací České strany sociálně demokratické na Bruntálsku se v předešlých dnech ve svých městech a obcích zúčastnili pietních aktů a vzpomínkových událostí v rámci sedmdesátého výročí osvobození Československa a konce druhé světové války.

 

Pietní akt ve Městě Albrechticích

Členové Místní organizace České strany sociálně demokratické z Města Albrechtic se v pondělí 4. května 2015 od 16.30 hodin zúčastnili u památníku na místním náměstí vzpomínkové akce u příležitosti 70. výročí osvobození Československa a města. Po slavnostním položení věnců následovaly proslovy.

Poté všem přítomným účastníkům zahrála několik skladeb Dechová hudba Města Albrechtic.  Pietního aktu se například zúčastnil předseda MO ČSSD Město Albrechtice Vladislav Hlaváček a členové Aleš Šupina, Alena Jašová, Zdeňka Svobodová a Ladislav Haleš.

Fotografie najdete zde

 

Pietní akt a koncert v Krnově

Krnovské vzpomínkové akce k 70. výročí osvobození města a konce druhé světové války začaly ve středu 6. května 2015 od 16.30 hodin pietním aktem u památníku Obětem válek a násilí ve Smetanových sadech v Krnově. Květiny k němu položili zástupci vedení města – například i první místostarosta Michal Brunclík z ČSSD, polských partnerských měst Prudniku a Hlubčic, členové Československého svazu bojovníků za svobodu, Československé obce legionářské, účastníci bojů, jejich rodinní příslušníci, členové sociální demokracie a krnovská veřejnost.

Po pietním aktu ve Smetanových sadech následovalo uctění památky vojáků Rudé armády padlých při osvobozování města na městském hřbitově a závěrečný kulturní program v Koncertní síni svatého Ducha, o nějž se postarali pedagogové a žáci Základní umělecké školy Krnov.

 

Pietní akt v Rýmařově

Členové a příznivci Místní organizace České strany sociálně demokratické v Rýmařově se ve středu 6. května 2015 v 17 hodin setkali u místního pomníku padlých vojáků. Připomněli si tak 70. výročí osvobození města Rýmařova a konec druhé světové války. K uctění památky zde položili kytici s českou trikolórou.

Významného pietního aktu se také například zúčastnil místopředseda Ústřední kontrolní komise ČSSD Jaroslav Kala, bývalá okresní tajemnice a členka ČSSD Marie Hoffmannová s manželem, ale i asistent poslance Parlamentu ČR Ladislava Velebného Radek Vráblík.

Fotografie najdete zde

 

Slavnostní zastupitelstvo a pietní akt v Bruntále

Ve Společenském domě v Bruntále ve čtvrtek 7. května 2015 od 15 hodin slavnostně zasedalo místní zastupitelstvo. Konalo se u příležitosti 70. výročí osvobození Československa a města Bruntálu, a konce druhé světové války.

Na úvodu jednání zazněla státní hymna a nechybělo ani několik proslovů. Zastupitelstvo města Bruntálu si zároveň odhlasovalo a pak ocenilo medailí dva válečné veterány - paní Jarmilu Pösslovou a panu Petra Becka z Bruntálu.

Významné události se zúčastnil poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný, který pronesl slavnostní proslov a pogratuloval oceněným válečným veteránům. Zasedání zastupitelstva se zúčastnil také asistent poslance Radek Vráblík a místostarosta Vladimír Jedlička z ČSSD.

Ve stejný den od 16.30 hodin se pak u památníku sovětským osvoboditelům na bruntálském hřbitově uskutečnil pietní akt k sedmdesátému výročí osvobození města Bruntálu a konce druhé světové války. Na úvodu zazněla česká, slovenská a ruská hymna, nechyběly ani proslovy. Pan poslanec Ladislav Velebný, jeho asistent Radek Vráblík a místostarosta města Bruntálu Vladimír Jedlička z ČSSD zde uctili památku padlých vojáků při osvobozování Československa a města Bruntálu, a položili kytici s českou trikolorou.

Fotografie najdete zde

 

Vzpomínkový výšlap na Praděd

Místní organizace (MO) České strany sociálně demokratické (ČSSD) ve Vrbně pod Pradědem pořádala už dvanáctý ročník tradičního májového výšlapu na nejvyšší horu Jeseníků – Praděd. Letošní akce také proběhla u příležitosti sedmdesátého výročí osvobození republiky.

Všichni přátelé sociální demokracie se na výšlap vydali v sobotu 9. května 2015. Přítomný byl také místopředseda ČSSD Martin Starec, poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný s manželkou a jeho asistent Radek Vráblík.

Článek a fotogaleriii najdete zde