Jdi na obsah Jdi na menu

Sociální demokraté z Bruntálska se vydali na nejvyšší horu Jeseníků - Praděd

11. 5. 2015

Vrbno pod Pradědem - Sociální demokraté se zúčastnili tradičního výšlapu. Se sociálně-demokratickými přáteli se vydal na nejvyšší horu Jeseníků – Praděd také místopředseda ČSSD Martin Starec a poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný.

Místní organizace České strany sociálně demokratické ve Vrbně pod Pradědem pořádala už dvanáctý ročník tradičního májového výšlapu na nejvyšší horu Jeseníků – Praděd. Letošní akce také proběhla u příležitosti sedmdesátého výročí osvobození republiky.

Všichni přátelé sociální demokracie se v sobotu 9. května 2015 setkali na parkovišti na Hvězdě, odkud odjeli autobusem na Ovčárnu a pak se vydali pěšky na nejvyšší horu Jeseníků – Praděd. Po vydatné túře pak nakonec všichni odcestovali do Vrbna pod Pradědem, kde si pochutnali na guláši v tamním Penzionu pod Pradědem.

Tradičního výšlapu na Praděd se zúčastnil také místopředseda ČSSD Martin Starec a poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný. Akce se konala pod záštitou Okresního výkonného výboru ČSSD Bruntál.

Krátká historie: Tradiční výstup na Praděd založili členové MO ČSSD Vrbno pod Pradědem – přítelkyně Kudelová, přítel Kočička a první senátor za bruntálský region přítel Babka na počest vstupu České republiky do Evropské unie k 1. květnu 2004. Prvního pochodu se zúčastnilo pět členů. Nyní patří mezi vyhledávané květnové akce ČSSD.


Více zde: http://www.velebny.eu/products/poslanec-ladislav-velebny-se-vydal-na-nejvyssi-horu-jeseniku-praded/