Jdi na obsah Jdi na menu

V Karlově Studánce zasedala Sportovní komise ČSSD, jednání se zúčastnili ministryně K. Valachová a poslanec L. Velebný

Horské lázně v Karlově Studánce na Bruntálsku hostily významnou návštěvu. V pondělí 7. září 2015 tam jednali členové Sportovní komise České strany sociálně demokratické v čele se svým předsedou Michalem Krausem.

 

Výjezdního zasedání se například zúčastnili ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný, dále pak zástupci Výkonného výboru České unie sportu (ČUS) – předseda ČUS a České basketbalové federace Miroslav Jansta, předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta, předseda Českého tenisového svazu Ivo Kaderka a manažer Regionálního sdružení ČUS Bruntál Jan Urban.

 

Tématem jednání bylo financování sportu pro období 2016 až 2020. „Paní ministryně Kateřina Valachová vyjádřila podporu sportu, především mládežnickému sportu a mládežnickým organizacím, za což jsem velmi rád, protože je důležité rozvíjet talent našich dětí a mládeže,“ pochvaloval si poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný.

 

Závěrem výjezdního zasedání proběhla diskuze nad problematikou financování sportu v letošním a nadcházejícím roce. „Členové si zasteskli, že chybí dotace na investice do sportu a chybí provázání vzdělávání a sportu ve školách. Je potřeba na tom zapracovat a snažit se změnit důležité propojení mezi školským zařízením a sportovní organizací,“ v závěru dodal poslanec Velebný.

 

Více zde: http://1url.cz/7Yei