Jdi na obsah Jdi na menu

Výbor pro dopravu zastupitelstva kraje jednal na Bruntálsku, vedl ho předseda Jaroslav Kala

V úterý 17. května 2016 členové Výboru pro dopravu zastupitelstva kraje a Investiční komise rady kraje absolvovali výjezdní zasedání, které se uskutečnilo přímo v terénu na Bruntálsku. Zasedání, za účasti vedoucího odboru dopravy KÚ MSK Ivo Murase, zahájil předseda výboru pro dopravu Jaroslav Kala, který preferuje nutnou znalosti místních poměrů.

 

„Pokud má výbor pro dopravu vyjádřit podporu zamýšleným projektům, nebo o něčem rozhodovat, musí znát důkladně místní poměry a ty se dají získat jedině v terénu. Proto se členové výboru pro dopravu snaží co nejvíce vyjíždět na silnice v rámci celého kraje. Vždy si vybereme určitou oblast, se kterou se důkladně seznámíme. Rozhodování výboru je pak přesnější a relevantnější, řekl předseda výboru Jaroslav Kala.

 

Pracovní jednání se zaměřilo tentokrát na vybrané stavby v Ostravě, Opavě a Bruntálsku. Ředitel Správy silnic Moravskoslezského kraje Tomáš Böhm provedl přítomné celou trasou, která mimo jiné vedla na cestmistrovství v Hrabyni a Krnově, kde si členové výboru a investiční komise prohlédli novou halu na posypovou sůl či silničářskou techniku.

 

Během zpáteční cesty do Ostravy si všichni vyslechli technicko-provozního náměstka Milana Nováka, který je seznámil s vyhodnocením zimní údržby za zimní období 2015-2016.

vybor5.jpg

 

Zdroj: Správa silnic Moravskoslezského kraje