Jdi na obsah Jdi na menu

Z návštěvy ministra Jiřího Dienstbiera

15. 4. 2015

Bruntálsko - Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD) navštívil dvě města a jednu obec na Bruntálsku. Prohlédl si sociální podniky, zavítal do vyloučených lokalit a setkal se také s poslancem Ladislavem Velebným (ČSSD), a nakonec i s občany na Osoblažsku.

Do Bruntálu, Krnova a Osoblahy v pondělí 13. dubna 2015 zavítal ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier. Svou návštěvu zahájil ve městě Bruntál.

Na bruntálské radnici se setkal s vedením města – starostou Petrem Rysem (BRUNTÁL 2014), místostarosty Vladimírem Jedličkou (ČSSD) a Liborem Unverdorbenem (ANO), a také s poslancem Parlamentu ČR Ladislavem Velebným. Ministerská delegace poté zavítala do sociálních podniků obecně prospěšné společnosti Liga Bruntál. Prohlédla si Zelenou dílnu, Malé technické služby a Komunitní centrum.

Pracovní cesta delegace pak pokračovala do města Krnova, kde proběhlo jednání s vedením města – starostkou Janou Koukolovou Petrovou (ANO), místostarosty Michalem Brunclíkem (ČSSD) a Janem Krkoškou (ANO), ale i se zástupci sociálních organizací. V průběhu návštěvy nechyběl ani živý vstup do celostátního vysílání ČT24 z krnovské redakce České televize.

V Krnově si ministr Jiří Dienstbier prohlédl Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Maják a Labyrint při Armádě spásy Krnov a zavítal do vyloučené lokality na Vrchlického ulici, kde navštívil Centrum následné péče Klub devítka při Základní škole Janáčkovo náměstí Krnov a Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Zvídálek při Charitě Krnov.

Ministerská delegace svou pondělní návštěvu oficiálně ukončila v Osoblaze, kde se setkala s vedením obce – starostou Antonínem Rousem a místostarostou Martinem Kociánem. Ministr Jiří Dienstbier tam také diskutoval s občany Osoblažska na různá témata týkající se tohoto regionu. Z Osoblahy také probíhal opět živý přenos do zpravodajství České Televize.

Pana ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera doprovodila jeho náměstkyně a ředitelka Sekce pro lidská práva Martina Štěpánková, tisková mluvčí kabinetu ministra Jarmila Balážová, lokální konzultant Agentury pro sociální začleňování Karel Novák, asistent poslance Parlamentu ČR Ladislava Velebného Radek Vráblík (ČSSD), a v Bruntále, Krnově a Osoblaze tamní zástupci samosprávy.

Více zde: http://www.velebny.eu/products/ministr-jiri-dienstbier-si-prohledl-socialni-podniky-navstivil-vyloucene-lokality/

 

Náhledy fotografií ze složky Návštěva ministra Jiří Dienstbiera