Jdi na obsah Jdi na menu

Zpráva předsedy MK MSD Bruntálsko Radka Vráblíka na Okresní konferenci ČSSD Bruntál

17. 10. 2015

Předseda Místního klubu Mladých sociálních demokratů na Bruntálsku Radek Vráblík přednesl na Okresní konferenci ČSSD Bruntál „Zprávu předsedy MK MSD Bruntálsko“. Stalo se tak v pátek 16. října 2015.

 

Vážený pane hejtmane, pane poslanče, předsednictvo, vážené delegátky a delegáti, milí hosté,

 

je mi velkou ctí vystoupit na Okresní konferenci ČSSD v Bruntále a představit skoro už roční práci Místního klubu Mladých sociálních demokratů na Bruntálsku. Místní klub u nás v regionu vznikl na počátku letošního roku, kdy jsem byl zvolen předsedou a mým zástupcem, místopředsedou, se stal kolega Aleš Šupina. Zatím pracujeme ve čtyřčlenném složení. Členové pracují i na významných postech – máme například asistenty poslance a člena Krajského výkonného výboru ČSSD Moravskoslezského kraje anebo skvělého fotografa. Nezapomenu připomenout, že jsme oslovili prostřednictvím e-mailového dopisu celkem 15 členů ČSSD na Bruntálsku spadající do věkové kategorie 15 až 35 let. Z tohoto počtu projevil zájem jen Martin Polok, kterého jsme přijali za člena.

 

Místní klub Mladých sociálních demokratů na Bruntálsku po celou dobu pomáhal při organizování ministerských návštěv v regionu, při různých kulturních, sportovních a společenských akcích. Vydali jsme i propagační materiál, ať vzejdeme do podvědomí zdejším mladým spoluobčanům. Věřím, že budeme i nadále brát práci pro sociální demokracii zodpovědně a odvádět toto poslání na jedničku. Je potřeba si vychovávat mladé sociální demokraty a také je podporovat v jejich růstu. Náš tým potkáváte na většině akcí, věnujeme se vám a nezapomněli jsme ani na vzájemnou spolupráci se Sociálně demokratickými ženami a Klubem seniorů ČSSD na Bruntálsku, čeho si moc vážíme. Před týdnem jsme s ženami odcestovali na studijní pobyt do Štrasburku, navštívili jsme společně Evropský parlament. Nyní plánujeme společný výlet do Prahy, kde navštívíme Parlament ČR, Lidový dům, čeká nás diskuze o sociální práci a politice, a zároveň předvánoční čas ve vzájemné společnosti. Je důležité spolupracovat na všech úrovních, napříč věkem.

 

Dámy a pánové, vzácní hosté,

 

věřím, že vás nezklameme a budeme se snažit dělat vše proto, aby sociální demokracie byla pořád tou sociální demokracií jako doposud. Dnes máme tu možnost, zhodnotit práci nás všech, kteří věnují sociální demokracii svůj veškerý volný čas a jsou pracovití. Myslím si, že tito naši kolegové si zaslouží velkou podporu. Myslím, nás v rámci celé okresní organizace ČSSD.

 

Podpořme Mirka Nováka, jako lídra pro krajské volby, ale i na předsedu Krajského výkonného výboru ČSSD Moravskoslezského kraje. Podpořme Ladislava Velebného a Martina Poloka do Krajského výkonného výboru ČSSD Moravskoslezského kraje. Podpořme Jaroslava Kalu a Helenu Kudelovou do krajského zastupitelstva, protože ti nám za jejich aktuální volební období odvedli kus práce pro náš region, ale i kraj. Budu velmi rád i za podporu dalších nominantů do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Dovolím si vás zároveň požádat o podporu mé osoby. Rozhodl jsem se na doporučení mých kolegů a přátel v sociální demokracii a podepsal jsem nominaci na kandidátku pro krajské volby. Mou práci znáte, myslím, že vám jí nemusím představovat. Často mne potkáváte vedle poslance Ladislava Velebného, jako jeho asistenta, nyní pracuji i na tiskovém oddělení ČSSD. Česká strana sociálně demokratická mi není lhostejná, je to pro mne srdečná záležitost a chci pro ni pracovat i v rámci kraje. Předem vám děkuji za podporu.

 

V závěru si ještě dovolím jednou připomenout, rozhlédněme se kolem sebe, vzpomeňme si, co jsme vše odvedli, zhodnoťme práci nás všech a podpořme ty, kteří to myslí vážně, pracují pro sociální demokracii a nemají naší stranu jen pro své blaho. Určitě to rozeznáte. Sociální demokracie je o svobodě, solidaritě a demokracii, nikoliv o moci a penězích. Děkuji za pozornost!