Jdi na obsah Jdi na menu

ČSSD prosadila volno pro tisíce zaměstnanců supermarketů

29. 6. 2016

Poslanecká sněmovna schválila senátní verzi návrhu zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě. Díky tomu budou mít o vybraných svátcích volno desítky tisíc zaměstnanců supermarketů.

Jedná se konkrétně o 1. ledna, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října a 25. a 26. prosince. Na Štědrý den bude otvírací doba maximálně do 12 hodin.

Poslanci tak odsouhlasili návrh zákona senátorů v původní verzi, která byla předložena do Sněmovny. Připomeňme, že v rámci třetího čtení ve Sněmovně byl hlasy opozice a poslanců hnutí ANO přijat pozměňovací návrh, kterým se omezení prodejní doby zredukovalo pouze na 1. leden, 25. a 26. prosinec. Zákon poté projednal Senát a vrátil ho do Sněmovny v původní podobě, která byla dnes schválena.

„Omezení prodejní doby se týká prodejen s plochou přesahující 200 m2. Neplatí pro čerpací stanice, lékárny, prodejny ve zdravotnických zařízeních, na nádražích a letištích,“ vysvětlil Ladislav Velebný, garant Poslaneckého klubu ČSSD tohoto sněmovního tisku.

„Naším cílem je vytvořit sociálnější podmínky pro naše občany pracující v těchto obchodech. Jedná se ve velké míře o ženy, maminky, které mají právo být více se svými rodinami,“ uvedla Zuzana Kailová, členka Výboru pro sociální politiku.

 

Více zde: http://www.velebny.eu/products/cssd-prosadila-volno-pro-tisice-zamestnancu-supermarketu/