Jdi na obsah Jdi na menu

Díry na silnicích? Už nebudou!

Do oprav zničených silnic na Bruntálsku se od roku 2008 proinvestovalo už 1,8 miliardy korun. Od té doby na tom nepřetržitě pracuje krajský zastupitel Jaroslav Kala.

Moravskoslezský kraj, do kterého patří i Bruntálsko, patří mezi významné regiony ČR, kde se nejvíce investuje do dopravní infrastruktury. Opravují se silnice, aby díry na nich byly už jednou pro vždy minulostí. Kvalita vozovek a dopravní spojení patří mezi důležité prvky pro rozvoj podnikatelských aktivit, turistického ruchu a cestování občanů za prací, lékaři či odpočinkem. „Moravskoslezský kraj byl v minulém období velice úspěšný v čerpání finančních prostředků, jak evropských, tak ze státního rozpočtu. Peníze se podařilo kompletně využít, a tím zrealizovat velké množství investic,“ přiblížil moravskoslezský zastupitel Jaroslav Kala.

V období 2001 až 2015 kraj proinvestoval 23,1 miliardy korun – 9,2 miliardy přispěly evropské fondy, 11,5 miliardy krajské peníze a okolo 2,4 miliardy korun státní rozpočet. Na Bruntálsko od roku 2008 připutovalo celkem 1,8 miliardy korun. Jen za loňský rok se proinvestovalo do bruntálského regionu celkem 174,79 milionů korun. Opravil se například průtah Bohušovem, Čakovou, Starými Purkarticemi, Sovincem, Petrovicemi, z Vrbna pod Pradědem do Heřmanovic, Dolní Moravice do Václavova u Bruntálu anebo se rekonstruovala silnice v Břidličné. Peníze také směřují do oprav mostů a propustků. Tam bylo investováno ve výši 26,7 milionů korun.

„Chci pokračovat v modernizacích silnic II. a III. tříd s maximálním využitím evropských prostředků a Státního fondu dopravní infrastruktury. Již nyní jsme zahájili přípravu na čerpání financí v dalším plánovacím období 2014 až 2020. Spolupracovat při tom chceme s našimi polskými a slovenskými sousedy. V našem okrese se samozřejmě zaměříme na Polsko. Pracujeme na tom, aby naši občané jezdili po opravených silnicích, krásném asfaltu a neničili si své automobily,“ uzavřel Jaroslav Kala.