Jdi na obsah Jdi na menu

L. Velebný: Podpoříme daňové zvýhodnění zelené nafty

"Budeme v prvním čtení projednávat vládní novelu zákona o spotřební dani, kterou předložilo ministerstvo financí. Je to další z opatření, které se dohodly společně s představiteli Agrární komory u premiéra Bohuslava Sobotky na pomoc našim zemědělcům.

Jsem rád, že tento zákon je konečně na stole. Připomínám, že vláda svým usnesením uložila ministru financí ve spolupráci s ministrem zemědělství rozšířit zavedení vratky spotřební daně také pro zemědělce se živočišnou výrobou už 7. prosince minulého roku. Přestože tato novela je velmi jednoduchá a stručná, ministerstvo financí ji předložilo až na jednání vlády 18. dubna 2016. Vzhledem k oznámenému střetu zájmů ministra Babiše ji pak v zastoupení podepsal ministr dopravy Ťok.

Sociální demokracie bude prosazovat co nejrychlejší schválení novely vzhledem k tomu, že po nabytí účinnosti si budou moci chovatelé požádat o vratku spotřební daně z pohonných hmot zpětně od 1. ledna tohoto roku. Proto budeme navrhovat, aby Poslanecká sněmovna vyslovila souhlas s návrhem zákona již v prvním čtení už jenom proto, že agrární sektor se nachází v hluboké krizi a je proto nutné hledat jakékoliv opatření, které zlepší potravinovou soběstačnost České republiky v důležitých komoditách."

Ladislav Velebný, místopředseda Zemědělského výboru a poslanec PSP ČR

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář