Jdi na obsah Jdi na menu

Ministr průmyslu Jan Mládek a poslanec Ladislav Velebný se seznámili s provozem tří firem na Bruntálsku

Na Bruntálsko zavítal ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, kterého doprovodil poslanec Ladislav Velebný. Společně tak navštívili tři firmy v regionu – v Břidličné, Vrbně pod Pradědem a Krnově.

V pondělí 19. září 2016 čekala ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, kterého doprovodil poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný, návštěva tří podniků na Bruntálsku. V 10 hodin zavítali do společnosti Al-invest Břidličná a.s., která je významným evropským a největším tuzemským výrobcem obalových materiálů a válcovaných polotovarů z hliníku.

Během cesty do Vrbna pod Pradědem se ministr s poslancem setkali se starostkami Ludvíkova Danou Selingerovou a Karlovy Studánky Radkou Chudovou. Po půl druhé odpoledne delegace navštívila vrbenský podnik Husquarna Manufacturing CZ s.r.o., kde si prohlédla výrobnu plastických hmot a setkala se se zástupci odborové organizace.

Ministr Mládek a poslanec Velebný v 16 hodin pak navštívili průmyslovou zónu Krnov – Červený dvůr, kde je čekala návštěva firmy Erdrich Umformtechnik s.r.o., která je zaměřená na kovoobrábění a zabývá se výrobou kovových součástek do automobilového průmyslu. Součástí návštěvy bylo také jednání o další etapě rozšíření zdejší průmyslové zóny.

Delegaci během dne doprovodili zastupitelé Moravskoslezského kraje Helena Kudelová a Jaroslav Kala a místostarosta Krnova Michal Brunclík.

 

Náhledy fotografií ze složky Návštěva ministra průmyslu a obchodu