Jdi na obsah Jdi na menu

Moravskoslezský zastupitel Jaroslav Kala zahájil veletrh drážní techniky

21. 6. 2016

Sedmnáctý ročník mezinárodního veletrhu drážní techniky, výrobků a služeb CZECH RAILDAYS 2016, který se konal v Ostravě, slavnostně za Moravskoslezský kraj zahájil krajský zastupitel a předseda výboru pro dopravu Jaroslav Kala.

Železniční doprava se na rozvoji Moravskoslezského kraje významným způsobem podílí již řadu desetiletí a dnes je z pohledu páteřní dopravou. Podpora drážní dopravy proto patří mezi priority Moravskoslezského kraje, a to nejen díky uzavřeným dlouhodobým smlouvám o závazku veřejné služby na základní dopravní obslužnosti území drážní dopravou. „V rozpočtu Moravskoslezského kraje na rok 2016 je na dopravní obslužnost vyčleněna celková částka necelých 1,5 miliardy korun, z toho je 891 milionů korun vyčleněno na drážní dopravu,“ informoval Jaroslav Kala.

Moravskoslezský kraj se velkou mírou podílí také na obnově kolejových vozidel, jež zvyšují komfort jízdy, dokáží reagovat na požadavky cestujících a obstojí v tvrdé konkurenci se silniční dopravou. „V současné době je zde v provozu 12 elektrických jednotek City Elefant a 12 motorových jednotek Regionova. Nejnovější přírustky do této „rodiny“ tvoří dvě elektrické jednotky 650 RegioPanter obsluhující trať Bohumín – Mošnov, Ostrava Airport. Již je tomu rok, co byl na regionální dráze Sedlnice – Mošnov, Ostrava Airport zahájen pravidelný provoz osobní dopravy a lze konstatovat, že z hlediska obsazenosti má tato trať stále vzrůstající tendenci,“ v závěru dodal Kala.

 

Náhledy fotografií ze složky CZECH RAILDAYS 2016