Jdi na obsah Jdi na menu

Poslanec Ladislav Velebný odstartoval historickou jízdu parního vlaku na Osoblažsku

11. 7. 2016

Poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný se projel historickým vlakem – úzkokolejkou na Osoblažsku. Zabýval se budoucím zachováním tradičních jízd, rekonstrukcí zastávek a budov a podporou cestovního ruchu a turistiky na Osoblažsku.

Do Třemešné ve Slezsku v sobotu 9. července 2016 dopoledne se vydala delegace v čele s poslancem Parlamentu ČR Ladislavem Velebným. Vyrazila na návštěvu a projížďku historickým parním vlakem s výletními vagóny v rámci Fejného léta, které spadá pod moravskoslezský projekt Techno trasa.

Před oficiálním startem parního vlaku poslance přivítal tamní starosta, ve vlaku ho přijal ředitel Slezských zemských drah Ludvík Semerák. Během jízdy probíhalo společné jednání se zástupci Slezských zemských drah a Klubu přátel osoblažské úzkokolejky o provozu vlaku, opravách železničních zastávek a přilehlých budov a o budoucím zachování historických jízd i samotné úzkorozchodné dráhy.

„Jsem velmi rád, že jsem se mohl seznámit s provozem historické úzkokolejky na Osoblažsku spojenou s projížďkou parním vlakem. Je důležité pracovat na tom, aby provoz na úzkokolejce a vypravování výletních vlaků byl zachován a podporován. Rozvíjí to cestovní ruch a turistiku na celém Osoblažsku. Budu v tomto směru vždy nápomocen,“ řekl poslanec Ladislav Velebný.

Jízda historickým vlakem z Třemešné ve Slezsku pokračovala až do Osoblahy, kde se poslanec Ladislav Velebný pozdravil s místním starostou a zúčastnil se kulturního programu. „Chválím Moravskoslezský kraj v čele s hejtmanem Miroslavem Novákem, že na provoz úzkokolejky finančně přispívají a podporují tím turistiku, cestovní ruch a velký kus historie,“ doplnil Velebný.

Na Osoblažsko poslance Parlamentu ČR Ladislava Velebného doprovodili jeho manželka Marie, asistenti Radek Vráblík a Aleš Šupina, člen organizačního týmu Martin Polok a ředitelka společnosti Studio STA – multimediální agentura o.p.s. Zdeňka Spurná.

Projekt TECHNO TRASA
Projekt „Industriální atraktivity v Moravskoslezském kraji“ má prezentovat Moravskoslezský kraj především jako oblast plnou technických atraktivit a přilákat turisty z celé České republiky k návštěvě technických atraktivit s možností zhlédnutí dalších zajímavých turistických míst, které kraj nabízí. Mezi ně patří také úzkokolejka na Osoblažsku.


Více zde: http://www.velebny.eu/products/poslanec-ladislav-velebny-odstartoval-historickou-jizdu-parniho-vlaku-na-osoblazsku/

 

Náhledy fotografií ze složky Fajné léto na osoblažské úzkokolejce