Jdi na obsah Jdi na menu

Poslanec Ladislav Velebný slavnostně zahájil výstavu o historii ČSSD

V prostorách kočárovny bruntálského zámku v pondělí 23. května 2016 poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný slavnostně zahájil výstavu o historii ČSSD.

Výstavu, která nese název „Za svobodu, spravedlnost a solidaritu: Dějiny sociální demokracie v českých zemích“, můžete zhlédnout do konce měsíce května 2016. O pondělním večeru ji slavnostně zahájili poslanec Parlamentu ČR a kandidát do senátu Ladislav Velebný, místostarosta Bruntálu a kandidát do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje Vladimír Jedlička a zástupce Masarykovy demokratické akademie Patrik Eichler.

Ohlédnutí za dějinami sociální demokracie v českých zemích vzniklo u příležitosti 135. výročí založení České strany sociálně demokratické. Výstavy zachycují paralelní dějiny sociální demokracie ve střední Evropě a ilustrují prosazování sociálnědemokratických hodnot – svobody, spravedlnosti a solidarity – v kontextu vývoje Evropy 19. a 20. století.

Výstava zachycuje dějiny sociální demokracie v českých zemích, Československu a České republice od počátku dělnického hnutí v polovině 19. století, přes úspěšné hnutí za prosazení všeobecného volebního práva, boj proti nacismu a komunistické diktatuře až po obnovu činnosti strany v Československu na přelomu let 1989/90 a převzetí vládní odpovědnosti o osm let později.

Výstava vznikla ve spolupráci Friedrich-Ebert-Stiftung e. V. - zastoupení v České republice s Masarykovou demokratickou akademií, z. s. a Ústavem pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky, v. v. i. Bruntálskou výstavu mediálně zaštítilo Studio STA – multimediální agentura o.p.s.

 

Náhledy fotografií ze složky Výstava o historii ČSSD v Bruntále