Jdi na obsah Jdi na menu

Problematická doprivatizace brzdí rozvoj zemědělců

V posledních dnech se řeší otázkách doprivatizace státního zemědělského majetku. Podle místopředsedy Zemědělského sněmovního výboru Ladislava Velebného, je potřeba zemědělcům pomáhat a nezatěžovat je dlouhými a často i nákladnými hospodářsko-legislativními procesy.

„Nedokončená privatizace zemědělských objektů komplikuje životy našim zemědělcům. Brzdí rozvoj podhorského zemědělství, znemožňuje čerpání dotací. Do nevlastněného majetku mohou zemědělci stěží investovat,“ přiblížil poslanec Ladislav Velebný.

Podle něho z jednání s Agrární komorou a zemědělci na Bruntálsku naposledy vyplynulo, že dokončení privatizace v zemědělství brání především dva faktory. „Je to nedostatečná personální kapacita k dořešení legislativy v této oblasti a bohužel i problémová koordinace mezi ministerstvem financí, ministerstvem zemědělství a Státním pozemkovým úřadem. Tyto instituce by si měly sjednat nápravu a nekomplikovat rozvoj regionálního zemědělství,“ pokračoval místopředseda zemědělského výboru Velebný.

 

Více zde: http://www.velebny.eu/products/problematicka-doprivatizace-brzdi-rozvoj-zemedelcu/