Jdi na obsah Jdi na menu

Vrbenského hasiče Karla Friedricha ocenil premiér Sobotka a poslanec Velebný

V Horských lázních v Karlově Studánce na Vrbensku ocenil předseda Vlády ČR Bohuslav Sobotka a poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný významného vrbenského hasiče Karla Friedricha.

Na Bruntálsko zavítal předseda Vlády ČR Bohuslav Sobotka, kterého doprovázel poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný a hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. V Horských lázních v Karlově Studánce na Vrbensku v sobotu 17. září 2016 v 18 hodin se setkali se zástupci Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, především Okresního sdružení hasičů Bruntál. Společně tam řešili práci a podporu sdružení, ale i profesionálních a dobrovolných hasičů.

Prioritou večerního setkání bylo především ocenění významného vrbenského hasiče Karla Friedricha, který svůj život věnuje výchově dětí a mládeže v hasičském směru. U této příležitosti předseda Vlády ČR Bohuslav Sobotka udělil ocenění ministra vnitra Milana Chovance a poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný  předal plaketu za celoživotní hasičskou práci panu Karlu Friedrichovi.

„Během svého života Karel Friedrich vychoval nespočet vynikajících jedinců v požárním sportu, ale i hasiček a hasičů působících v profesionálních a dobrovolných výjezdových jednotkách, a to i přes své několikaleté zdravotní komplikace. Proto jsem velmi rád, že i přes nediplomatické jednání ze strany vedení města Vrbna pod Pradědem, se nám nakonec podařilo zorganizovat významnou událost s návštěvou pana premiéra v Karlově Studánce. Karla Friedricha si moc vážím, patří mezi významné osobnosti naše regionu a kraje a ocenění si velmi zaslouží,“ doplnil poslanec Ladislav Velebný.

Slavnostního večera se zúčastnili starostka Karlovy Studánky Radka Chudová, zastupitelka Moravskoslezského kraje Helena Kudelová, ředitel Horských lázní Karlova Studánka Radomír Maráček, vedoucí klientského centra a rekreologie Soňa Köhlerová, ředitel ÚO HZS MSK Bruntál Jiří Patrovský, vedoucí ÚO Policie ČR Bruntál Radovan Krygel, za KSH MSK Roman Krusberský, 1. náměstek starosty OSH Bruntál Oldřich Orság, za OSH Bruntál a vedoucí okresní odborné rady mládeže Ladislav Vaníček, velitel hasičů v Karlově Studánce Martin Chuda, velitel hasičů ve Vrbně pod Pradědem Ondřej Chalupa, starosta SDH Vrbno pod Pradědem Ladislav Jelínek, náměstek starosty SDH Vrbno pod Pradědem Květoslav Zbořil, jednatel SDH Vrbno pod Pradědem Igor Soporský a členka SDH Vrbno pod Pradědem Petra Vráblíková.

Návštěva předsedy Vlády ČR Bohuslava Sobotky a jeho doprovázející delegace včele s poslancem Parlamentu ČR Ladislavem Velebným a hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem pak pokračovala do Ludvíkova na jednání s významnými podnikateli okresu Bruntál.

 

Náhledy fotografií ze složky Setkání s hasiči v Karlově Studánce