Jdi na obsah Jdi na menu

Žáci a učitelé v Horním Benešově přivítali ministryni školství Kateřinu Valachovou a poslance Ladislava Velebného

Základní školu v Horním Benešově navštívili ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová a poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný. Slavnostně je tam přivítali žáci i učitelé.

Město Horní Benešov na Bruntálsku přivítalo vzácnou návštěvu. Přijela tam ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, kterou doprovodil poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný. V úterý 27. září 2016 ministryni a poslance přivítalo vedení města i zdejší základní školy. Delegace pak absolvovala oficiální program. Prohlédla si budovy a jejich prostory prvního a druhého stupně, podívala se do výuky za žáky.

Například žáci 5. B s třídním učitelem Martinem Polokem si pro paní ministryni připravili krásné obrázky. Kateřina Valachová jim za odměnu potvrdila již přislíbenou návštěvu Prahy od poslance Ladislava Velebného a zároveň je při připravovaném výletu pozvala na společný program do Pedagogického muzea.

Ministryně Valachová a poslanec Velebný si v rámci programu taktéž prohlédli nově vybudované sportovní hřiště, kde se setkali se všemi žáky školy. Delegace si v závěru své návštěvy pak ještě prohlédla budovy dřívější soukromé střední školy a diskutovala o dalším využití. Oficiální návštěvy se například zúčastnil také ředitel Soukromé střední odborné školy Prima Rýmařov Marek Bocián a manažer Regionálního sdružení České unie sportu Bruntál Jan Urban.

 

Náhledy fotografií ze složky Návštěva ministryně školství